Değerli Ziyaretçimiz, Her Konuda Bize Ulaşabilirsiniz : 0507 587 70 78

Ilgaz'da Oteller Sezona Hazır

08.12.2015

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden olan Ilgaz Dağı'nda otel işletmecileri, pistlerde gerekli düzenlemeleri yaparak, sezon hazırlıklarını tamamladı.Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden olan Ilgaz Dağı'nda otel işletmecileri, pistlerde gerekli düzenlemeleri yaparak, sezon hazırlıklarını tamamladı.

Yaz boyunca Ilgaz Dağı'nın Çankırı tarafında kalan Yıldıztepe ve Doruk mevkilerinde çalışma yapıldığını anlatan Yarım, "Geçen yıl sezonun kapanmasına kısa bir süre kalaYıldıztepe Kayak Merkezi'nde bulunan telesiyejde arıza meydana gelmişti. Yaz döneminde bu arıza giderildi. Kayak merkezi düzenlendi, pistte gerekli çalışmalar yapıldı. Otelimizde gerekli bakımlar yapıldı. Şu anda Yıldıztepe Kayak Merkezi her şeyi ile 2015-2016 kayak sezonuna hazır" dedi.

Doruk mevkisindeki kayak merkezin de kışa hazır olduğunu ve kayakseverlerin yeni sezonu sabırsızlıkla beklediğini ifade eden Yarım, "Doruk bölgesinde de geçen yıl telesiyej yapıldı. Telesiyej açıldıktan sonra bazı bölgelerinde kaymalar oluştu ama yazın bu sorun da çözüldü. Telesiyej, alt kısmına beton duvar yaparak güvenli hale getirildi. Şu anda orası da yeni yıla hazır" diye konuştu.